Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Stan

PODSADOVÉ Stany

Naše podsadové stany vycházejí z tradičních, osvědčených střihů a vyznačují se tou nejvyšší kvalitou provedení – díky tomu jsou naše stany těmi nejrozšířenějšími na českých táborech.

Stan

Jedním ze dvou produktů, na které se specializujeme a které pro Vás dodáváme jsou podsadové stany (někdy nazývané stany na podsadu). Podsadové stany jsou léty osvědčené stany pro letní táboření.

Stan

Tyto stany jsou tvořeny dřevěnou konstrukcí – podsadou, na které je připevněna konstrukce pro upevnění plachty, která vše zakrývá. Podsadové stany jsou českou specialitou a na táborech se používají už více než 100 let.

Obecné informace ke stanům

Podsadové stany jsou léty osvědčené stany pro letní táboření. Jejich historie sahá až do roku 1913 – v té době čeští skauti vynalezli tento typ stanů. Podsadové stany se zrodily jako zlepšovák – po několika letních táborech, kdy skauti spali na zemi pod dvěma celtami sepnutými do jehlanu padl nápad umístit pod plachtu podstavec = podsadu. Díky tomu bylo možné spát ve stanu na postelích ve výšce nad zemí a zároveň se ve stanu i postavit

V průběhu let došlo ke změně plachty, která byla na podsadě připevněna. 2 sepnuté celty byly nahrazeny plachtou, která připomíná klasický stan „Áčko“ – pro tuto plachtu se vžil název Osada.

Kontakty

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se nám ozvat.

Informace o tom, jak nakládáme s Vašimi osobními údaji.