Varianty plachet

  • Podsadové stany OSADA 200×200 jsou léty osvědčené a nejčastěji používané stany pro letní táboření. Používají se sice také plachty na podsadové stany o rozměru 205×205, ale jejich využívání vzniklo spíše chybou. Začaly tak vedle sebe existovat dvě používané velikosti plachet, které se nyní dají považovat za 2 samostatné varianty.
  • Podsadové stany OSADA 205×205 jsou druhý nejpoužívanější rozměr pro stany pro letní táboření. Tento rozměry plachty se začal používat spíše náhodou ještě v dobách totality. Některé dětské oddíly si totiž nejdříve postavily podsady o rozměru 200x200cm, které byly určené pro standardní rozměr plachet na podsadové stany 200×200 cm. Nepočítalo se však se srážlivostí plachet, takže na tyto podsady bylo nutné ušít plachty trochu větší, tedy 205×205 cm.
  • Výškou vyjadřujeme vzdálenost od kraje podsady po vrchol stanu . Celková výška plachty včetně přesahu je cca o 12 cm vyšší něž je její udávaná hodnota. Nabízíme výšky 140cm a 150cm.

Materiál a barva plachty

Jedná se o stanovku z bavlny 320 g/m2 ve vodoodpudivé úpravě. Na objednávku, lze stany dodat i ve variantě materiálu 440 g/m2, ale v tom případě se jedná o zakázkovou výrobu a v případě zájmu nás nejprve kontaktujte pro bližší informace.

Plachty na podsadové stany OSADA dodáváme ve 4 různých barevných odstínech. Podle Vašeho přání si můžete zvolit následující barvu plachty:

  • režná (barva plátna)
  • sahara (béžová)
  • šedá
  • khaki

Stany dodáváme standardně bez okénka, ale lze je dodat i s okénkem v zadní části stanu.

Podsady

K plachtám nabízíme i kvalitní podsady, jejichž výroba byla zahájena na základě dlouhodobých zkušeností s provozováním letních táborů.Podsady jsou zhotoveny z hoblovaných prken o síle 2 cm. Pro zpevnění prvků k podsadě jsou použity kroucené hřeby. Prkna na sebe navazují L drážkou, která zabraňuje průchodu vody a větru. Střešní konstrukce stanu je zasunuta do rohových svlaků. Podsada je bez základového nátěru. Zavírání dvířek je na petlici.U nás získáte podsadu odpovídající přání většiny zákazníků s důrazem na kvalitu materiálu a pevném zpracování za rozumnou cenu. Důležitým faktorem sériové výroby je použití všech možností zpevnit podsadu a odstranit co nejvíce prvků, jenž jí zkracují životnost (použití vrutů, vratových šroubů, lepidla a přesného kování). Na stanovou podsadu používáme kovovou konstrukci, která přesně zapadá do čepů kování.

Dodáváme několik variant, od základních až po kompletní výbavu s postelí a matrací

  • dřevěná podsada + pelest
  • dřevěná podsada + pelest + kovová konstrukce
  • dřevěná podsada + postele s matracemi + kovová konstrukce