Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Varianty plachet

 • Podsadové stany OSADA 200×200 jsou léty osvědčené a nejčastěji používané stany pro letní táboření. Používají se sice také plachty na podsadové stany o rozměru 205×205, ale jejich využívání vzniklo spíše chybou. Začaly tak vedle sebe existovat dvě používané velikosti plachet, které se nyní dají považovat za 2 samostatné varianty. Tyto plachty jsou vhodné pro podsady o rozměru cca 195x195 cm, počítá se s tím, že se plachta o několik cm v čase může srazit.
 • Podsadové stany OSADA 205×205 jsou druhý nejpoužívanější rozměr pro stany pro letní táboření. Tento rozměry plachty se začal používat spíše náhodou ještě v dobách totality. Některé dětské oddíly si totiž nejdříve postavily podsady o rozměru 200x200cm, které byly určené pro standardní rozměr plachet na podsadové stany 200×200 cm. Nepočítalo se však se srážlivostí plachet, takže na tyto podsady bylo nutné ušít plachty trochu větší, tedy 205×205 cm.
 • Výškou vyjadřujeme vzdálenost od kraje podsady po vrchol stanu . Celková výška plachty včetně přesahu je cca o 12 cm vyšší něž je její udávaná hodnota. Nabízíme výšky 140cm, 150cm a 160cm.
 • Na zakázku můžeme ušít jakékoliv plachty na stany, kontaktujte nás a domluvíme se.

Materiál a barva plachty

Plachty na podsadové stany se standardně ze stanovky ze 100% bavlny 320 g/m2 ve vodoodpudivé úpravě. Na přání lze stany dodat i ve variantě materiálu 440 g/m2 pro náročnější užití (vhodné především tam, kde podsadové stany stojí celé prázdniny i déle).

Plachty na podsadové stany OSADA dodáváme ve 4 různých barevných odstínech. Podle Vašeho přání si můžete zvolit následující barvu plachty:

 • režná (barva plátna)
 • sahara (béžová)
 • šedá
 • khaki

Stany dodáváme standardně bez okénka, ale lze je dodat i s okénkem v zadní části stanu okénkem s překrývací klapkou a s pevnou moskytiérou.

Proč zvolit bavlněné stany?

V prodyšném stanu z bavlněné tkaniny nevzniká nepříjemné klima (pařeniště). Bavlna dlouhodobě odolává UV záření. Vodoodpudivost zajišťuje impregnace již aplikovaná ve výrobě. Na rozdíl od  syntetických stanů (100% polyester), které jsou sice po dobu životnosti bezúdržbové, bavlněný stan má životnost mnohem delší, Stačí ho cca po čtyřech letech pouze preventivně přeimpregnovat. Neprodyšný zátěr na syntetických stanech nelze dostatečně opravit nebo nahradit. Jakmile se zátěr začne loupat nebo drobit, stan přestává být funkční. Stejně tak i mechanické poškození, lze u bavlněných stanů snáze opravit. Zajišťujeme jak běžný servis, tak i dodání impregnace.

Podsady

K plachtám nabízíme i kvalitní podsady, jejichž výroba byla zahájena na základě dlouhodobých zkušeností s provozováním letních táborů.Podsady jsou zhotoveny z hoblovaných prken o síle 2 cm. Pro zpevnění prvků k podsadě jsou použity kroucené hřeby. Prkna na sebe navazují L drážkou, která zabraňuje průchodu vody a větru. Střešní konstrukce stanu je zasunuta do rohových svlaků. Podsada je bez základového nátěru. Zavírání dvířek je na petlici.U nás získáte podsadu odpovídající přání většiny zákazníků s důrazem na kvalitu materiálu a pevném zpracování za rozumnou cenu. Důležitým faktorem sériové výroby je použití všech možností zpevnit podsadu a odstranit co nejvíce prvků, jenž jí zkracují životnost (použití vrutů, vratových šroubů, lepidla a přesného kování). Na stanovou podsadu používáme kovovou konstrukci, která přesně zapadá do čepů kování.

Dodáváme několik variant, od základních až po kompletní výbavu s postelí a matrací

 • dřevěná podsada + pelest
 • dřevěná podsada + pelest + dřevěná konstrukce
 • dřevěná podsada + postele (s matracemi) +dřevěná konstrukce