Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Teepee

Teepee

Teepee od nás jsou léty prověřené a na jejich vysokou kvalitu se můžete spolehnout – ne náhodou se s našimi teepee můžete potkat doslova v každém koutu naší vlasti.

Teepee

Hlavním produktem, na který se specializujeme a který pro Vás dodáváme jsou teepee (někdy uváděné jako tee-pee nebo týpí). Teepee je velký stan kuželovitého tvaru, který původně používali indiáni. Je charakteristický tím, že uvnitř stanu lze rozdělat oheň a kouř odchází ze stanu ven mezerou mezi chlopněmi.

Teepee

Teepee je pro svou jednoduchost a praktičnost velmi oblíbené nejen mezi táborníky po celém světě. Tepee nacházi široké uplatnění na dětských táborech, ale i v mateřských školách, dětských centrech, kempech nebo penzionech, ale i na zahradách běžných osob.

Obecně o TEEPEE

Teepee – obytné stany kuželového tvaru používali obyvatelé přírodních národů od severní Skandinávie (Laponci), přes sever dnešního Ruska (např. Něnci, Čukčové a mnoho dalších ) až po sever Ameriky a Grónsko (Inuité). Stejná základní konstrukce stanu se rovněž rozšířila do prérijních oblastí severní Ameriky, kde zdomácněla a kde ji přivedli do dokonalosti.

Původní kožené stany pěších lovců a zemědělců byly menší (do 4m), ale se začátkem používání koní začalo docházet k jejich zvětšování až na 7 m a jejich konstrukce byla propracována do nejmenšího detailu. V detailech se konstrukce a tvar teepee sice odlišovaly oblast od oblasti, ale uspořádání a konstrukce byly jednotné od severního Mexika až po jižní Kanadu.

Významným mezníkem v historii a vývoji teepee bylo použití plátna místo kůže, ke kterému došlo zhruba v polovině 19. století . Bylo to způsobeno úbytkem bizonů a zároveň nárůstem bílých obchodníků, kteří plátno nabízeli. Plátěný stan byl sice lehčí, ale náročnější na výrobu. S usazením indiánů v rezervacích teepee ztratilo svůj význam mobilního obydlí a v dnešní době je již pouze folklórní záležitostí.

 

Kontakty

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se nám ozvat.

Informace o tom, jak nakládáme s Vašimi osobními údaji.